بررسی نام و نشان تجاری

وفاداری به نام و نشان تجاری، در حقیقت نوعی احساس تعلق روانی و تمایل به ادامه رابطه با شرکت و همچنین ایجاد تعهد مستمر در مشتری می باشد.در حال حاضر بنگاه های اقتصادی به دنبال کسب وفاداری مشتریان به نام و نشان تجاری هستند.زیرا قیمت برای مشتریان وفادار اهمیت چندانی ندارد و محصولات بیشتری را خریداری می کنند،توجه کمتری به پیام‌های تبلیغاتی رقبا می‌ نمایند و ارائه خدمات برای مشتریان موجود که با هدایا و فرآیندهای شرکت آشنا هستند ارزان می باشد. همچنین وفاداران به برند،نکات مثبت شرکت را به دیگر مشتریان ارجاع داده و منتشر می‌ کنند که این رویه ،برای سازمان های کسب و کار،منافع بلندمدت برای بنگاه های اقتصادی و موفقیت تجاری را به همراه خواهد داشت.

ارزش ویژه نام و نشان تجاری یکی از دارایی هایی می باشد که هم ارزش شرکت را حفظ می نماید و باعث به وجود آمدن اعتماد در مشتریان می گردد.هم سبب به وجود امدن اعتماد در مشتریان می شود.در این شرایط در صورتی که بتوانیم از اعتبار نام تجاری به بهترین نحو استفاده کنیم ، می توانیم رضایت مشتریان را که تعیین کننده سود در طولانی مدت می باشد برای خود بدست بیاوریم.

ایجاد وفاداری به برند، مستلزم سرمایه‌گذاری در برنامه‌های بازاریابی به ویژه مشتریان بالقوه و فعلی است. این فعالیت‌های بازاریابی می تواند در طرز فکر مشتریان اثرگذار باشد و نتایج متفاوتی را به دنبال داشته باشد.زیرا کلیهحوزه‌های تماس مشتریان با برند، فرصتی را برای ایجاد نگرش مطلوب و افزایش وفاداری به برند مهیا می کنند. بدین ترتیب، یکی از مهم ترین نکات در ارتباط فروشنده و مشتری ، برخورد فروشنده می باشد.از آنجایی که یک فروشنده فقطشخصی می باشد که با مشتری ارتباط برقرار می‌ نماید، می‌ تواند نقش اصلی برای تجربه ی مشتریان و ارزیابی از برند ایفا نماید.لذا یکی از راه‌های تقویت جذب مشتری از طریق ایجاد یک رابطه ی صمیمانه، مناسب و قوی بین فروشندگان و خریداران می ‌باشد.

در این رابطه رضایتمندی، پاسخ کامل مشتری به برند است که در نهایت به خرید مجدد محصول می‌انجامد. اندرسون رضایتمندی را میزان تناسب بین محصول انتخاب شده و مقصود مورد انتظار تعریف کرده است.بنابراین رضایتمندی ،نتیجه یک فرآیند پردازش اطلاعات پیچیده است که شامل یک مقایسه واقعی یا مورد انتظار از ادراک مشتری از یک محصول یا خدمت یا میزان تناسب با مقصود مورد انتخاب باشد.لذا،رضایت از اعتبار نشانتجاری باعث می شود که مشتریان علاوه بر اینکه وفاداری خود را به آن محصول حفظ کنند میل انتخاب را در خود تشدید نموده و خدمات یا محصولات مذکور را به سایرین اعلام نماید.

کاراکترهای زیادی در وفاداری مشتری به نشان تجاری دخیل هستند.از جمله کیفیت، ارزش ویژه ی برند، آگاهی از برند، انجام تعهدات ، نام ونشان تجاری و… متغیر دیگری هم می تواند در این بین نقش داشته باشد که آن مجموعه از وابسته ها می باشد.یعنی وابسته ها مبنایی را برای تصمیم خرید و وفاداری ایجاد می نمایند. پردازش، بازیابی اطلاعات و تفاوت، ایجاد نگرش و احساس مثبت ، می تواند وابسته های قوی برای گسترش دامنه نام تجاری باشد.

در نتیجه به دست آوردن و حفظ وفاداری برند یک چالش اصلی در افزایش بازارهای رقابتی می باشد.این روزها وفاداری برند مزایای زیادی مانند ایجاد موانع برای رقبا،ایجاد درآمد و فروش بیشتر،کاهش هزینه های جذب مشتری و جلوگیری از حساسیت مشتریان به تلاش های بازاریابی رقبا ایجاد می نماید.وفاداری به برند نیاز به سرمایه گذاری در برنامه های بازاریابی علی الخصوص مشتریان بالقوه و فعلی است.بنابراین در صورتی که بتوانیم نام تجاری خوبی طراحی کنیم و به تعهداتی که در کنار نام تجاری مدعی آن ها می شویم وفادار باشیم و رضایت مشتریان را از عملکرد خود جلب نماییم می توانیم وفاداری آن ها را نسبت به تولیدات خود تضمین کنیم که این کار یعنی رابطه طولانی مدت مشتریان با موسسه که باعث سودآوری طولانی مدت برای موسسه می شود.

ثبت کریم خان ،با چندین دهه خدمت و ارزش آفرینی،آماده ی پاسخگویی به کلیه ی سوالات شما عزیزان در زمینه های حقوقی و ثبتی نظیر ثبت شرکت و ثبت برند می باشد.

شما همواره می توانید سوالات خو را با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *