پودر ماهی محصول جامد فرآوری شده ای است که از آبگیری، پختن ، جداسازی ، خشک کردن و آسیاب ماهی یا ضایعات آن به دست می آید.

در این مطلب ثبت کریم خان قصد دارد به ضوابط قانونی ثبت برند پودر ماهی بپردازد.

ثبت برند تولید پودر ماهی

در این مقاله ثبت کریم خان به مواردی می پردازد که طبق ماده ۵ تصویبنامه ۳ اردیبهشت ۱۳۲۸ توسط دولت اجباری شده است :

 1. داروهای اختصاصی ( سپسیالتیه ) مورد استفاده طبی یا بیطاری که با نسخه پزشک یا بدون آن مصرف می گردد.
 2. مواد غذایی که در لفاف و یا ظروف و به نام مشخصی باشد مانند کنسرو و مواد غذایی ، آردهای مخصوص، چای های مختلف ، شکلات ، آب نبات، پنیر، شیر، مربا، ترشی، کره و روغن های مختلف و غیره
 3. آب های معدنی یا گازدار، شربت آب های میوه … که در تحت اسم و ظرف مشخصی فروخته می شود.
 4. لوازم آرایش و وجاهت که جهت استفاده مستقیم بر روی بدن انسان به کار می رود مانند صابون ، خمیر ، پودر ، محلول عطریات ، ادکلن و پماد

مدارک لازم جهت ثبت برند تن ماهی

 1. اظهارنامه ثبت علامت تجاری
 2. نسخه اصلی یا کپی گواهی شده وکالتنامه ، چنانچه درخواست توسط نماینده قانونی صورت پذیرد.
 3. ارائه ده نمونه از علامت به شکل گرافیکی که با علامت متصل شده روی اظهارنامه یکسان بوده و ابعاد آن حداکثر ۱۰ در ۱۰ سانتی متر باشد.چنانچه ارائه علامت به شکل گرافیکی نباشد ده نمونه از کپی یا تصویر علامت حداکثر در همین ابعاد و به گونه ای که مرجع ثبت مناسب بداند،ارائه خواهد شد.متقاضی باید روی هر اظهارنامه یک نمونه از علامت را الصاق و آن را امضاء کند. نمونه سوم در زمان ثبت بر روی صفحه مربوطه در دفتر ثبت و نمونه چهارم بر روی تصدیق ثبت الصاق می گردد.علاماتی که برجسته یا گود در روی شیی ء نشان داده می شود بر روی کاغذ نقش خواهد شد. ابعاد نمونه نباید از ده سانتیمتر از هر طرف بیشتر شود.بر روی هر نمونه الصاق شده به شکل بالا مهر شعبه ثبت شرکت ها و علایم تجاری و اختراعات زده می شود به گونه ای که یک بخش از مهر بر روی نمونه و بخش دیگر برروی صفحه قرار گیرد.در صورتی که مرجع ثبت نمونه علامت ارائه شده را مناسب تشخیص ندهد، ارائه نمونه مناسب را درخواست می کند .در هر حال،علامت باید به همان گونه که درخواست و ثبت می شود استفاده شود.
 4. در صورت سه بعدی بودن علامت،ارائه علامت به صورت نمونه های گرافیکی یا تصویر دو بعدی روی برگه به گونه ای که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد که همان علامت سه بعدی را تشکیل دهند،اجباری می باشد.
 5. مدارک مربوط به حق تقدم که میبایست همزمان با ارائه اظهارنامه یا حداکثر طی ۱۵ روز از آن تاریخ ارائه گردد.
 6. ارائه مدارک دال بر فعالیت در حوزه مربوطه طبق تشخیص مرجع ثبت.
 7. نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و ارائه گواهی مقام ذیصلاح،اتحادیه یا دستگاه مرتبط،چنانچه ثبت علامت جمعی مورد تقاضا باشد.
 8. مدارک مثبت هویت متقاضی
 9. رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی
 10. مدارک نمایندگی قانونی،چنانچه تقاضا بوسیله نماینده قانونی به عمل آید.

نکات مربوط به ثبت برند

 • واژه های عام امکان به ثبت رسیدن برای برند را ندارند به این دلیل که با ثبت برند واژه ها شخصی سازی می گردند.به همین سبب واژه های عام امکان شخصی سازی ندارند برای مثال کتاب یک واژه عام می باشد.
 • شما می توانید برند خود را هم به صورت شخصی ( حقیقی ) و یا شرکتی ( حقوقی) به ثبت رسانید. هر دو برند از نظر اعتبار یکی هستند.
 • شما با کارت بازرگانی حقیقی می توانید سه برند می توانید ثبت کنید ، همچنین اگر کارت بازرگانی حقوقی بگیرید می توانید تا ۱۰ برند را ثبت کنید.
 • یکی از نکاتی که در ثبت برند باید مورد توجه قرار گیرد تاریخ درخواست ثبت برند می باشد.اگر همزمان دو متقاضی برای ثبت برند وجود داشته باشد اولویت ثبت برند با شخصی است که زودتر درخواست داده باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *