بررسی اقدامات الزامی پس از ثبت شرکت

اگر می خواهید یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید بهتر است برای رسمیت بخشیدن به کار خود اقدام به ثبت شرکت نمایید.ثبت کریم خان در این مقاله در خصوص کارهایی که پس از ثبت شرکت باید انجام دهید به شما توضیح می دهد.

 

پلمپ دفاتر مالی شرکت

پلمپ دفاتر تجاری در واقع یعنی برگ شماری کردن دفاتر تجاری شما.همانگونه که در مقالات قبل گفتیم دفاتر پلمپ به سه صورت دفتر روزنامه ، دفتر کل و دفتر دارایی استفاده می شوند که براساس کارکردی که دارند ۵۰،۱۰۰ و یا ۱۵۰ برگ می باشد.اگر تابع قوانین مالیاتی هستید گرفتن پلمپ دفاتر امری اجباری برای شما می باشد.این دفاتر جز دفاتر رسمی هستند که کلیه فعالیت های مالی شرکت در آن ها نوشته می شود.اگر می خواهید در هر تیرماه اظهار نامه مالیاتی خود را تحویل دهید باید پلمپ دفاتر قانونی خود را گرفته باشید.

پلمپ دفاتر بر عهده اداره ثبت شرکت ها بوده و می توانید از طریق سامانه ثبت شرکت ها آن را انجام دهید.زمانی که پلمپ انجام می گیرد، نام شرکت و شماره ثبت پلمپ دفاتر قید و سپس مهر ثبت شرکت در آن منظور می شود.اگر بعنوان یک شرکت فعالیتی هم ندارید باید دفاتر پلمپ خود را به صورت خالی به حوزه دارایی شرکت تحویل دهید.پرداخت هزینه های پلمپ دفاتر تجاری در سامانه به شکل اینترنتی پس از تایید کارشناس در اداره ثبت شرکت ها و دریافت پیامک توسط متقاضی و با ورود به بخش ” پیگیری درخواست در سامانه ” صورت می گیرد.

تعیین حوزه مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی

دو ماه بعد از اینکه شرکت خود را ثبت کردید باید در دارایی پرونده تشکیل دهید و دو در هزار سرمایه شرکت خود را بپردازید و کد اقتصادی بگیرید.در غیر این صورت به میزان دو برابر یعنی چهار در هزار جریمه خواهید شد.سپس با ارائه یک آدرس حوزه مالیاتی خود را مشخص کنید.توجه داشته باشید که آدرس ارائه شده الزاماً باید واقعی باشد زیرا از طرف اداره مالیات و دارایی بازدید می شود.پس برای تشکیل پروند مالیاتی باید الزاماً اجاره نامه و سند مالکیت ارائه دهید.

اگر شرکتتان فعالیت ندارد باز هم موظفید پرونده مالیاتی تشکیل دهید.بدون تشکیل پرونده دارایی شرکت قادر نخواهد بود در پایان سال مالی ، اظهارنامه مالیاتی فعالیت یا عدم فعالیت خود را به اداره دارایی ارائه دهد.اگر پرونده مالیاتی تشکیل ندهید نمی توانید کد اقتصادی بگیرید و شرکت نمی تواند فعالیت خود را آغاز کرده قرارداد رسمی ببندد.برای اینکه میزان مالیاتی پرداختی شما مشخص شود باید پرونده مالیاتی تشکیل دهید.اگر به موقع پرونده مالیاتی خود را تشکیل ندهید مشمول جریمه خواهید شد که این جریمه بر اساس قانون مالیاتی متفاوت خو
اهد بود.

اخذ کد اقتصادی

کد اقتصادی شماره ی منحصر به فرد ۱۲ رقمی می باشد که بوسیله سازمان امور مالیاتی به فعالان اقتصادی اختصاص داده می شود.هر شرکت و یا موسسه بعد از ثبت شرکت و از تاریخ ثبت آن به مدت ۲ ماه وقت دارد تا با مراجعه به اداره ی دارایی واقع در محدوده فعالیت خود، پرونده مالیاتی تشکیل داده و کد اقتصادی دریافت نمایند.

نسبت به تشکیل پرونده ی مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام نماید. چنانچه شرکت ها جهت اخذ کد اقتصادی اقدام ننمایند از معافیت های مالیاتی ماده ی ۱۰۵ قوانین سازمان مالیاتی کشور محروم خواهند شد.داشتن کد اقتصادی برای اشخاص حقیقی و حقوقی برای صادرات و واردات و اخذ کارت بازرگانی نیز الزامی می باشد. کد اقتصادی این امکان را به سازمان امور مالیاتی کشور می دهد تا صورتحساب ها، دفاتر قانونی و فاکتورها را به راحتی بررسی کند و مالیات را بر اساس اسناد و مدارک به طور مستند محاسبه نماید.کارت اقتصادی به آدرس شرکت یا مکانی که طبق آن تشکیل پرونده گردیده پست می شود.

ثبت نام مالیات ارزش افزوده و اخذ کد ارزش افزوده

شرکت ها یا اشخاص حقوقی ۲ نوع مالیات به دولت پرداخت می نمایند ۱- مالیات عملکرد کد پس از پایان سال مالی شرکت و ارائه اظهارنامه آن مبلغ مالیات خود را پرداخت می کند. ۲- مالیات ارزش افزوده که به صورت سه ماه یک بار پرداخت می کند . برای این منظور نیز باید در سامانه مربوطه و اداره ارزش افزوده ثبت نام کرده و کد ارزش افزوده دریافت کنید . در غیر این صورت مشمول جریمه مالیات ارزش افزوده خواهند شد.

اخذ کد کارگاهی بیمه تامین اجتماعی

چنانچه شرکت کارمند داشته حتماً باید کد کارگاهی بیمه بگیرد و سپس لیست بیمه افراد را تهیه نموده و به بیمه تامین اجتماعی ارائه دهد هرکارفرمایی طبق قانون کار باید همه کارمندان و کارگران خود اعم از موقت یا دائم را بیمه کرده و حق بیمه آن ها را پرداخت نماید. این مقدار کلاَ ۳۰ درصد مبلغ حقوق کارمند است که ۲۳ درصد آن را کارفرما و ۷ درصد آن را کارمند پرداخت می کند. در غیر این صورت هر ذینفعی می تواند به وزارت کار شکایت کرده و درخواست بیمه کند. همچنین در نظر داشته باشید که شرکت باید با کارمندان خود قرارداد انعقاد کرده و یک نسخه از آن را به وزارت کار تحویل دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *